Bergara BMR Steel 20″ .17 HMR
Bergara BMR Steel on tarkkuusrimfire-kivääri, joka on suunniteltu tarkkaan ampumiseen pitkillä etäisyyksillä .17 HMR -patruunalla. Se yhdistää korkean laadun luotettavuuteen ja tarkkuuteen.
Match-Grade piippu
20 tuuman piippu on valmistettu 4140 CrMo-teräksestä mattasinisellä pinnoitteella ja No.4-kaventumalla. 1:9″ kierresuhde on optimoitu .17 HMR -patruunalle ja piipun suussa on 1/2-28″ kierre mukana toimitetulla suojuksella.
Bergara Performance liipaisin
Kivääri on varustettu Bergara Performance -liipaisimella, joka on yhteensopiva Remington 700:n kanssa. Liipaisin on säädettävissä kuusiohylsyavaimella ja tehdasasetuksena noin 1,4 kg, mikä takaa puhtaan ja ennustettavan laukaisun.
Erikoissuunniteltu mekanismi
Patentoitu BMR-mikromekanismi on suunniteltu erityisesti rimfire-patruunoille, mikä takaa sujuvan ja luotettavan latauksen. Integroitu 0 MOA Picatinny-kisko on rakennettu suoraan mekanismiin.
| Kaliiperi | .17 HMR |
| Mekanismi | Bolt Action (BMR Micro) |
| Piipun materiaali | 4140 CrMo Steel, Matted Blued |
| Piipun pituus | 20″ (51 cm) |
| Piipun profiili | No. 4 Taper |
| Kierrenousu | 1:9″ |
| Piipunpään kierre | 1/2-28″ UNEF |
| Kokonaispituus | 38″ (97 cm) |
| Paino | 2.5 kg (5.5 lbs) |
| Lipas | 5-round + 10-round included |
| Kisko | 0 MOA Picatinny |
| Liipasin | Bergara Performance Trigger |
| Tukki | Tactical Grey Composite |
| Valmistaja | Bergara, Spain |










