Bergara B14 HMR 24″ .308 Win
Bergara B14 HMR kaliiberissa .308 Win on tarkkuuspolttilukon kivääri 24″ piipulla ja integroidulla alumiini-mini-alustalla. Ihanteellinen pitkille sarjoille ja tarkkuusampumiselle pitkillä etäisyyksillä.
Integroitu alumiini mini-alusta
Synteettisessä tukissa on sisäänrakennettu alumiini-mini-alusta, joka tarjoaa jäykän ja johdonmukaisen alustan optimaalista tarkkuutta varten. Kiinteä rakenne vähentää tärinää laukaistaessa.
Tarkkuuspiippu korkealaatuisesta teräksestä
24 tuuman 4140 CrMo-teräspiippu halkaisijaltaan 21,2 mm ja M18x1-kierteellä suussa varmistaa erinomaiset ballistiset suoritukset tarkkaan ampumiseen pitkillä etäisyyksillä.
Bergara Performance liipaisin
Tehdasasetuksena noin 1,4 kg, liipaisin on yhteensopiva Remington 700:n kanssa ja säädettävissä kuusiohylsyavaimella. Takaa puhtaan ja ennustettavan laukaisun tarkkaan ampumiseen.
| Kaliiperi | .308 Winchester |
| Mekanismi | Bolt Action (B14) |
| Piipun materiaali | 4140 CrMo Steel |
| Piipun pituus | 24″ (61 cm) |
| Piipun halkaisija | 21.2 mm |
| Kierrenousu | 1:10″ |
| Piipunpään kierre | M18x1 |
| Kokonaispituus | 115 cm (45.3″) |
| Paino | 4.52 kg |
| Lipas | 5-round AICS detachable |
| Tukki | Synthetic with integrated mini-chassis |
| Valmistaja | Bergara, Spain |








