Bergara B14 Wild Sierra 20″ 6.5 Creedmoor
Bergara B14 Wild Sierra kaliiberissa 6.5 Creedmoor 20″ piipulla on pulttilukon kivääri metsästäjälle ja taktiselle ampujalle. Kaliiberi 6.5 CM tunnetaan korkeasta ballistisesta kertoimesta ja tasaisesta lentoradasta.
Innovatiivinen säädettävä tukki
Tukissa on säädettävä poskinoja ja AICS-tyyppinen lipaskolo luotettavaa ja nopeaa vaihtoa varten. Ergonominen muotoilu takaa mukavuuden eri ampuma-asennoissa.
Cerakote suojaava pinnoite
Piippu ja sulku on pinnoitettu Graphite Black Cerakote -pinnoitteella, joka tarjoaa poikkeuksellisen korroosion- ja kulumiskestävyyden. Pinnoite kestää äärimmäisiä ilmasto-olosuhteita.
Esiasennettu Omni suunnattu jarruttaja
Kivääri toimitetaan esiasennetulla Omni-suunnatulla jarruttajalla 5/8-24 UNEF -kierteellä, joka vähentää merkittävästi potkua ja parantaa tarkkuutta nopeassa tulituksessa.
| Kaliiperi | 6.5 Creedmoor |
| Mekanismi | Bolt Action (B14) |
| Piipun materiaali | 4140 CrMo Steel, Graphite Black Cerakote |
| Piipun pituus | 20″ (51 cm) |
| Piipun halkaisija | 17.5 mm |
| Kierrenousu | 1:8″ |
| Piipunpään kierre | 5/8-24 UNEF |
| Kokonaispituus | 103 cm |
| Paino | 3.2 kg |
| Lipas | 5-round AICS detachable |
| Suulaite | Omni Muzzle Brake (included) |
| Valmistaja | Bergara, Spain |






