Bergara B14 Wild Sierra 22″ .30-06
Bergara B14 Wild Sierra kaliiberissa .30-06 Springfield 22″ piipulla on pulttilukon kivääri klassisella metsästyspatruunalla. Ihanteellinen laajalle valikoimalle riistaa keskilyhistöllä ja pitkillä etäisyyksillä.
Innovatiivinen säädettävä tukki
Tukissa on säädettävä poskinoja ja AICS-tyyppinen lipaskolo luotettavaa ja nopeaa vaihtoa varten. Ergonominen muotoilu takaa mukavuuden eri ampuma-asennoissa.
Cerakote suojaava pinnoite
Piippu ja sulku on pinnoitettu Graphite Black Cerakote -pinnoitteella, joka tarjoaa poikkeuksellisen korroosion- ja kulumiskestävyyden. Pinnoite kestää äärimmäisiä ilmasto-olosuhteita.
Esiasennettu Omni suunnattu jarruttaja
Kivääri toimitetaan esiasennetulla Omni-suunnatulla jarruttajalla 5/8-24 UNEF -kierteellä, joka vähentää merkittävästi potkua ja parantaa tarkkuutta nopeassa tulituksessa.
| Kaliiperi | .30-06 Springfield |
| Mekanismi | Bolt Action (B14) |
| Piipun materiaali | 4140 CrMo Steel, Graphite Black Cerakote |
| Piipun pituus | 22″ (56 cm) |
| Piipun halkaisija | 17.5 mm |
| Kierrenousu | 1:10″ |
| Piipunpään kierre | 5/8-24 UNEF |
| Kokonaispituus | 110 cm |
| Paino | 3.3 kg |
| Lipas | 5-round AICS detachable |
| Suulaite | Omni Muzzle Brake (included) |
| Valmistaja | Bergara, Spain |






