Turan 9x19mm Luger FMJ 124 gr patruuna
Turan 9x19mm Luger FMJ patruuna, 124 grainia. Messinki hylsy, Boxer-nalli, ei-magneettinen FMJ-luoti. Valmistettu Turkissa NATO-spesifikaatioiden mukaisesti. Piipunopeus 370 m/s. Harjoitteluun, tauluk
Johdonmukainen suorituskyky
Piipunopeudella 1214 fps (370 m/s) ja piipuenergialla 339 ft-lbs (460 J) nämä patruunat tarjoavat johdonmukaisen ballistiikan tarkkaan harjoitteluun ja kilpailuihin. 124-grainin luoti on NATO-standardi 9mm:lle, tarjoten tasapainon hallittavan rekyylin ja luotettavan toiminnan välillä.
Käytännöllinen harjoitusammunition
Turan 9x19mm on suunniteltu suuren volyymin harjoitusammunikseen edulliseen hintaan. Laadukkaan valmistuksen, NATO-johdonmukaisuuden ja kilpailukykyisen hinnoittelun yhdistelmä tekee siitä erinomaisen valinnan koulutusohjelmiin, ampumaseuroihin ja yksilöharjoitteluun.
| Kaliiperi | 9x19mm Luger / Parabellum |
| Luodin paino | 124 gr (8.0 g) |
| Luotityyppi | Full Metal Jacket (FMJ) |
| Piipunopeus | 1,214 fps (370 m/s) |
| Piipuenergia | 339 ft-lbs (460 J) |
| Hylsyn materiaali | Messinki, uusi |
| Nalli | Boxer |
| Magneettinen | Ei |
| Uudelleenladattava | Kyllä |
| Valmistaja | Turan, Turkey |
































