Bergara B14 Wild Sierra 20″ .308 Win
Bergara B14 Wild Sierra kaliiberissa .308 Win 20″ piipulla on pulttilukon kivääri metsästäjälle ja taktiselle ampujalle. Yhdistää tarkkuusteknologian kestäviin materiaaleihin ja erinomaiseen ergonomiaan.
Innovatiivinen säädettävä tukki
Tukissa on säädettävä poskinoja ja AICS-tyyppinen lipaskolo luotettavaa ja nopeaa vaihtoa varten. Ergonominen muotoilu takaa mukavuuden eri ampuma-asennoissa.
Cerakote suojaava pinnoite
Piippu ja sulku on pinnoitettu Graphite Black Cerakote -pinnoitteella, joka tarjoaa poikkeuksellisen korroosion- ja kulumiskestävyyden. Pinnoite kestää äärimmäisiä ilmasto-olosuhteita.
Esiasennettu Omni suunnattu jarruttaja
Kivääri toimitetaan esiasennetulla Omni-suunnatulla jarruttajalla 5/8-24 UNEF -kierteellä, joka vähentää merkittävästi potkua ja parantaa tarkkuutta nopeassa tulituksessa.
| Kaliiperi | .308 Winchester |
| Mekanismi | Bolt Action (B14) |
| Piipun materiaali | 4140 CrMo Steel, Graphite Black Cerakote |
| Piipun pituus | 20″ (51 cm) |
| Piipun halkaisija | 17.5 mm |
| Kierrenousu | 1:10″ |
| Piipunpään kierre | 5/8-24 UNEF |
| Kokonaispituus | 103 cm |
| Paino | 3.2 kg |
| Lipas | 5-round AICS detachable |
| Suulaite | Omni Muzzle Brake (included) |
| Valmistaja | Bergara, Spain |






