Bergara B14 Wild Sierra 20″ .308 Win
Il-Bergara B14 Wild Sierra fil-kalibru .308 Win b’barmil ta’ 20″ huwa fucil bolt-action għall-kaċċatur u t-tiratur tattiku. Jgħaqqad teknoloġija ta’ preċiżjoni ma’ materjali durevoli u erguonomija eċċellenti.
Stokk innovattiv aġġustabbli
L-istokk għandu appoġġ tal-ħaddiem aġġustabbli u pożizzjoni tal-maġażin tat-tip AICS għal bidliet affidabbli u rapidi. Id-disinn ergunomiku jiżgura comfort waqt it-tiri f’pożizzjonijiet differenti.
Kisja protettiva Cerakote
Il-barmil u l-bolt għandhom kisja Graphite Black Cerakote li toffri reżistenza eċċezzjonali għas-sadid u l-użura. Il-kisja tirreżisti kundizzjonijiet klimatiċi estremi.
Frena tal-imblokk Omni installata minn qabel
Il-fucil jiġi fornit b’frena tal-imblokk Omni installata minn qabel fuq filettatura 5/8-24 UNEF, li tnaqqas b’mod sinifikanti r-reċess u ttejjeb il-preċiżjoni fit-tiri rapidi.
| Kalibru | .308 Winchester |
| Mekkaniżmu | Bolt Action (B14) |
| Materjal tal-kanna | 4140 CrMo Steel, Graphite Black Cerakote |
| Tul tal-kanna | 20″ (51 cm) |
| Dijametru tal-kanna | 17.5 mm |
| Pass tar-rigatura | 1:10″ |
| Filettatura tal-ħalq | 5/8-24 UNEF |
| Tul totali | 103 cm |
| Piż | 3.2 kg |
| Magażin | 5-round AICS detachable |
| Apparat tal-ħalq | Omni Muzzle Brake (included) |
| Manifattur | Bergara, Spain |






