Bergara B14 Wild Sierra 20″ .308 Win
Bergara B14 Wild Sierra i kaliber .308 Win med 20″ pipe er et bolt-action gevær for jeger og taktisk skytter. Kombinerer presisjonsteknologi med holdbare materialer og utmerket ergonomi.
Innovativ justerbar kolbe
Kolben har justerbar kinnstøtte og AICS-type magasinbrønn for pålitelige og raske bytter. Det ergonomiske designet sikrer komfort under skyting i ulike stillinger.
Cerakote beskyttelsesbelagg
Pipe og sluttstykke har Graphite Black Cerakote-belegg som gir enestående korrosjons- og slitasjemotstand. Belegget tåler ekstreme klimatiske forhold.
Forhåndsinstallert Omni munningsbremse
Geværet leveres med en forhåndsinstallert Omni munningsbremse på 5/8-24 UNEF-gjenge, som markant reduserer rekyl og forbedrer presisjon ved hurtigskyting.
| Kaliber | .308 Winchester |
| Mekanisme | Bolt Action (B14) |
| Løpmateriale | 4140 CrMo Steel, Graphite Black Cerakote |
| Løplengde | 20″ (51 cm) |
| Løpdiameter | 17.5 mm |
| Riflestigning | 1:10″ |
| Munningsgjenge | 5/8-24 UNEF |
| Total lengde | 103 cm |
| Vekt | 3.2 kg |
| Magasin | 5-round AICS detachable |
| Munningsinnretning | Omni Muzzle Brake (included) |
| Produsent | Bergara, Spain |






