Bergara B14 HMR 24″ .308 Win
Bergara B14 HMR i kaliber .308 Win er et presisjons bolt-action gevær med 24″ pipe og integrert aluminium mini-chassis. Ideelt for lange serier og presisjonsskyting på lange avstander.
Integrert aluminium mini-chassis
Den syntetiske kolben har et innebygd aluminium mini-chassis som gir en stiv og konsistent plattform for optimal presisjon. Den solide konstruksjonen reduserer vibrasjoner ved avfyring.
Presisjonsrør av høykvalitetsstål
24″-røret av 4140 CrMo-stål med diameter 21,2 mm og M18x1-gjenge på munningen sikrer fremragende ballistiske ytelser for presisjonsskyting på lange avstander.
Bergara Performance avtrekk
Fabrikkinnstilt til ca. 1,4 kg, avtrekkeren er kompatibel med Remington 700 og justerbar med unbrakonøkkel. Gir en ren og forutsigelig utløsning for presisjonsskyting.
| Kaliber | .308 Winchester |
| Mekanisme | Bolt Action (B14) |
| Løpmateriale | 4140 CrMo Steel |
| Løplengde | 24″ (61 cm) |
| Løpdiameter | 21.2 mm |
| Riflestigning | 1:10″ |
| Munningsgjenge | M18x1 |
| Total lengde | 115 cm (45.3″) |
| Vekt | 4.52 kg |
| Magasin | 5-round AICS detachable |
| Kolbe | Synthetic with integrated mini-chassis |
| Produsent | Bergara, Spain |








