Yleiskatsaus
Nocpix MATE LITE L38 on kompakti lämpökuvauksen etuosa, jossa on VOx-anturi 384×288 / 12 μm, 38 mm F1.0 objektiivi, NETD ≤15 mK, 60 Hz virkistystaajuus ja jopa 1950 m havaintoetäisyys. Se muuttaa tavallisen päiväoptiikan lämpökiikariksi nollaa hukkaamatta.
Premium-komponentit
- VOx 384×288 / 12 μm, NETD ≤15 mK
- 38 mm F1.0 lens, 60 Hz, 4-TOPS processor
- 1920×1080 AMOLED display
- Range: up to 1950 m
- Magnesium housing, recoil-tested to 7000 J
- 18650 battery, ≥6 h
- Wi-Fi, video recording, M52×0.75 mount
Tekniset tiedot
| Tyyppi | Thermal clip-on attachment |
| Anturi | VOx 384×288 / 12 μm |
| NETD | ≤15 mK |
| Objektiivi | 38 mm F1.0 |
| Etäisyys | up to 1950 m |
| Paino | 399 g |
| Mitat | 115 × 72 × 76 mm |
| Akku | 18650, ≥6 h |
| Viite | MATE LITE L38 |
Viite: MATE LITE L38





































