Översikt
Nocpix MATE LITE L38 är ett kompakt termiskt försats med VOx-sensor 384×288 / 12 μm, objektiv 38 mm F1.0, NETD ≤15 mK, 60 Hz uppdateringsfrekvens och detekteringsräckvidd upp till 1950 m. Det förvandlar standard dagoptik till ett termiskt sikte utan att förlora inskjutningen.
Premiumkomponenter
- VOx 384×288 / 12 μm, NETD ≤15 mK
- 38 mm F1.0 lens, 60 Hz, 4-TOPS processor
- 1920×1080 AMOLED display
- Range: up to 1950 m
- Magnesium housing, recoil-tested to 7000 J
- 18650 battery, ≥6 h
- Wi-Fi, video recording, M52×0.75 mount
Specifikationer
| Typ | Thermal clip-on attachment |
| Sensor | VOx 384×288 / 12 μm |
| NETD | ≤15 mK |
| Objektiv | 38 mm F1.0 |
| Räckvidd | up to 1950 m |
| Vikt | 399 g |
| Mått | 115 × 72 × 76 mm |
| Batteri | 18650, ≥6 h |
| Referens | MATE LITE L38 |
Referens: MATE LITE L38





































