Prezentare generală
Nocpix MATE LITE L38 este un atașament termic compact cu senzor VOx 384×288 / 12 μm, obiectiv 38 mm F1.0, NETD ≤15 mK, frecvență de 60 Hz și rază de detecție de până la 1950 m. Transformă o lunetă de zi standard într-o lunetă termică fără să piardă reglajul.
Componente premium
- VOx 384×288 / 12 μm, NETD ≤15 mK
- 38 mm F1.0 lens, 60 Hz, 4-TOPS processor
- 1920×1080 AMOLED display
- Range: up to 1950 m
- Magnesium housing, recoil-tested to 7000 J
- 18650 battery, ≥6 h
- Wi-Fi, video recording, M52×0.75 mount
Specificații
| Tip | Thermal clip-on attachment |
| Senzor | VOx 384×288 / 12 μm |
| NETD | ≤15 mK |
| Obiectiv | 38 mm F1.0 |
| Rază | up to 1950 m |
| Greutate | 399 g |
| Dimensiuni | 115 × 72 × 76 mm |
| Baterie | 18650, ≥6 h |
| Referință | MATE LITE L38 |
Referință: MATE LITE L38





































