Kompakti vesitiivis suoja kenttävälineille
Vuodesta 1976 PELI™ Protector Case™ on ollut vakiovastaus. 1200 tarjoaa enemmän sisätilavuutta kuin 1170 — riittää kompaktille DSLR:lle, kahdelle radiolle tai lyhyelle aseelle.
Suunniteltu USA:ssa, sama tinkimätön rakenne: avosoluinen ydin, automaattinen paineentasausventtiili ja ruostumattoman teräksen varusteet.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Vesitiivis, iskunkestävä ja pölytiivis rakenne (IP67)
- Def Stan 81-41 -sertifioitu
- Automaattinen paineentasausventtiili
- Vesitiivis silikoni-O-rengastiiviste
- Päällysmuotoiltu kumikahva
- Ruostumattoman teräksen varusteet
- Helposti avattavat kaksoisheittolukot
- Pick N Pluck™-vaahto aaltoilevalla kansikerroksella
- Riippulukkojen kiinnitysreiät
- PELI™ Lifetime Guarantee of Excellence
- Käyttöalue: −40 °C – +88 °C
Tekniset tiedot
| Interior dimensions (L × W × D) | 23,6 × 18,1 × 10,5 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 27,1 × 24,8 × 12,3 cm |
| Interior volume | 0,005 m³ |
| Weight with foam | 1,3 kg |
| Weight empty | 1,2 kg |
| Body material | Polypropeeni |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | Polymeeri |
| Pins | Ruostumaton teräs |
| Foam material | Polyuretaani |
| Temperature range | −40 °C – +88 °C |
| Certifications | IP67, Def Stan 81-41 |
| Country of origin | USA |
Yhdenmukaisuus ja tavaramerkit
PELI™, Protector Case™ ja Pick N Pluck™ ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön tavaramerkkejä. Kaikki tavaramerkit ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön, sen emoyhtiöiden, tytäryhtiöiden ja/tai sidosyritysten rekisteröityjä ja/tai rekisteröimättömiä tavaramerkkejä.







































