Kompakt vanntett beskyttelse for feltutstyr
Siden 1976 har PELI™ Protector Case™ vært standardsvaret. 1200 tilbyr mer indre volum enn 1170 — nok for et kompakt DSLR-kamera, to radioer eller et kort våpen.
Designet i USA har 1200 samme kompromissløse konstruksjon: åpencelle kjerne, automatisk trykkutligningsventil og rustfri stål-beslag.
Viktigste egenskaper
- Vanntett, støtsikker og støvtett konstruksjon (IP67)
- Sertifisert Def Stan 81-41
- Automatisk trykkutligningsventil
- Vanntett silikon-O-ring-tetning
- Overstøpt gummihåndtak
- Beslag i rustfritt stål
- Lett åpnede dobbeltkastlåser
- Pick N Pluck™-skum med bølget lokklag
- Hengelåsringer
- PELI™ Lifetime Guarantee of Excellence
- Driftsområde: −40 °C til +88 °C
Spesifikasjoner
| Interior dimensions (L × W × D) | 23,6 × 18,1 × 10,5 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 27,1 × 24,8 × 12,3 cm |
| Lid depth | 3,0 cm |
| Bottom depth | 7,4 cm |
| Interior volume | 0,005 m³ |
| Weight with foam | 1,3 kg |
| Weight empty | 1,2 kg |
| Buoyancy | 5,45 kg |
| Body material | Polypropylen |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | Polymer |
| Pins | Rustfritt stål |
| Foam material | Polyuretan 1,3 lb |
| Purge vent | 3-mikrons hydrofob non-woven |
| Temperature range | −40 °C til +88 °C |
| Certifications | IP67, Def Stan 81-41 |
| Country of origin | USA |
Samsvar og varemerker
PELI™, Protector Case™ og Pick N Pluck™ er varemerker som tilhører Peli Products, S.L.U. Alle varemerker er registrerte og/eller uregistrerte varemerker som tilhører Peli Products, S.L.U., dets morselskaper, datterselskaper og/eller tilknyttede selskaper.







































