Kompakti suoja kannettavalle elektroniikalle
Herkkä laitteisto tarvitsee suojan, ja vuodesta 1976 vastaus on ollut PELI™ Protector Case™. 1170 on perheen kompakti jäsen — mitoitettu radioille, lyhyille aseille, optiikalle ja kovalevyille.
Avosolurakenteinen ydin, ruostumattomat teräsosat, automaattinen paineentasausventtiili ja vesitiivis silikoni-O-rengas. Pick N Pluck™-vaahto antaa muotoilla sisältö muutamassa sekunnissa.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Vesitiivis, iskunkestävä ja pölytiivis rakenne (IP67)
- Automaattinen paineentasausventtiili 3 mikronin hydrofobisella kalvolla
- Vesitiivis silikoni-O-rengastiiviste kannessa
- Päällysmuotoiltu kumikahva
- Saranatapit ja varusteet ruostumatonta terästä
- Helposti avattavat kaksoisheittolukot
- Esileikattu Pick N Pluck™-vaahto
- Riippulukkojen kiinnitysreiät
- PELI™ Lifetime Guarantee of Excellence
- Käyttöalue: −40 °C – +88 °C
Tekniset tiedot
| Interior dimensions (L × W × D) | 26,8 × 15,3 × 8,0 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 29,6 × 21,2 × 9,6 cm |
| Lid depth | 2,7 cm |
| Bottom depth | 5,3 cm |
| Interior volume | 0,003 m³ |
| Weight with foam | 0,95 kg |
| Weight empty | 0,89 kg |
| Buoyancy | 3,29 kg |
| Body material | Polypropeeni |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | Polymeeri |
| Pins | Ruostumaton teräs |
| Foam material | Polyuretaani |
| Temperature range | −40 °C – +88 °C |
| Certifications | IP67 |
| Country of origin | USA |
Yhdenmukaisuus ja tavaramerkit
PELI™, Protector Case™ ja Pick N Pluck™ ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön tavaramerkkejä. Kaikki tavaramerkit ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön, sen emoyhtiöiden, tytäryhtiöiden ja/tai sidosyritysten rekisteröityjä ja/tai rekisteröimättömiä tavaramerkkejä.







































