Protecție etanșă compactă pentru echipament de teren
Din 1976 PELI™ Protector Case™ este răspunsul standard. 1200 oferă volum interior mai mare decât 1170.
Proiectată în SUA, cu aceeași construcție fără compromisuri.
Caracteristici principale
- Construcție etanșă, rezistentă la șocuri și praf (IP67)
- Certificată Def Stan 81-41
- Supapă automată
- Garnitură de etanșare cu inel O din silicon
- Mâner cauciucat
- Feronerie din oțel inoxidabil
- Închizători duble
- Spumă Pick N Pluck™
- PELI™ Lifetime Guarantee of Excellence
- Interval operațional: −40 °C până la +88 °C
Specificații
| Interior dimensions (L × W × D) | 23,6 × 18,1 × 10,5 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 27,1 × 24,8 × 12,3 cm |
| Interior volume | 0,005 m³ |
| Weight with foam | 1,3 kg |
| Body material | Polipropilenă |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | Polimer |
| Pins | Oțel inoxidabil |
| Foam material | Poliuretan |
| Temperature range | −40 °C până la +88 °C |
| Certifications | IP67, Def Stan 81-41 |
| Country of origin | SUA |
Conformitate și mărci comerciale
PELI™, Protector Case™ și Pick N Pluck™ sunt mărci comerciale ale Peli Products, S.L.U. Toate mărcile comerciale sunt mărci înregistrate și/sau neînregistrate ale Peli Products, S.L.U., ale societăților-mamă, filialelor și/sau afiliaților săi.







































