Kompakti Air Long Case jalustoille, vavoille ja kivääreille
PELI™ 1705 on Air-perheen kompakti pitkä laukku HPX²™-polymeerillä.
82 cm ulkopituus kamerajalustoille, perhokalastusvavoille, hajotettaville kivääreille. Valmistettu USA:ssa.
Tärkeimmät ominaisuudet
- HPX²™-polymeeri (jopa 40 % kevyempi)
- Vesitiivis (IP67, MIL-SPEC)
- Press and Pull™-lukot
- Taittuva kahva
- Automaattinen paineentasausventtiili
- Vesitiivis EPDM O-rengastiiviste
- Pick N Pluck™-vaahto
- Valmistettu USA:ssa
- PELI™ Limited Lifetime Warranty
Tekniset tiedot
| Interior dimensions (L × W × D) | 81,3 × 30,9 × 16,5 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 82,0 × 37,0 × 18,5 cm |
| Interior volume | 0,042 m³ |
| Weight with foam | 4,79 kg |
| Body material | HPX²™-polypropeeniseos |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | EPDM |
| Foam material | Polyuretaani |
| Temperature range | −18 °C – +60 °C |
| Certifications | IP67, MIL-SPEC |
| Country of origin | USA |
Yhdenmukaisuus ja tavaramerkit
PELI™, Air Case, HPX²™, Press and Pull™ ja Pick N Pluck™ ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön tavaramerkkejä. Kaikki tavaramerkit ovat Peli Products, S.L.U. -yhtiön, sen emoyhtiöiden, tytäryhtiöiden ja/tai sidosyritysten rekisteröityjä ja/tai rekisteröimättömiä tavaramerkkejä.







































