Protecție compactă pentru electronică portabilă
Echipamentul sensibil necesită protecție, iar din 1976 răspunsul a fost PELI™ Protector Case™. 1170 este membrul compact al familiei.
Miez cu celule deschise cu perete solid, oțel inoxidabil și garnitură de etanșare cu inel O din silicon.
Caracteristici principale
- Construcție etanșă, rezistentă la șocuri și praf (IP67)
- Supapă automată de egalizare a presiunii
- Garnitură de etanșare cu inel O din silicon
- Mâner cauciucat
- Pivoți și feronerie din oțel inoxidabil
- Închizători duble ușor de deschis
- Spumă pre-tăiată Pick N Pluck™
- Găuri pentru lacăte
- PELI™ Lifetime Guarantee of Excellence
- Interval operațional: −40 °C până la +88 °C
Specificații
| Interior dimensions (L × W × D) | 26,8 × 15,3 × 8,0 cm |
|---|---|
| Exterior dimensions (L × W × D) | 29,6 × 21,2 × 9,6 cm |
| Interior volume | 0,003 m³ |
| Weight with foam | 0,95 kg |
| Body material | Polipropilenă |
| Latch material | ABS |
| O-ring material | Polimer |
| Pins | Oțel inoxidabil |
| Foam material | Poliuretan |
| Temperature range | −40 °C până la +88 °C |
| Certifications | IP67 |
| Country of origin | SUA |
Conformitate și mărci comerciale
PELI™, Protector Case™ și Pick N Pluck™ sunt mărci comerciale ale Peli Products, S.L.U. Toate mărcile comerciale sunt mărci înregistrate și/sau neînregistrate ale Peli Products, S.L.U., ale societăților-mamă, filialelor și/sau afiliaților săi.







































